Filmy

V rámci projektu vzniklo dvanáct krátkých filmů s humornými, dobrodružnými i poetickými příběhy. Každý film je zdrojem pobavení i poučení, východiskem k řadě otázek a témat k hovoru, zdrojem kladných i záporných příkladů.

Výchovné filmy pro neslyšící děti a žáky 

Filmy formou humorných, dobrodružných i poetických příběhů zpracovávají témata z oblasti prevence sociálně-patologických jevů a podpory pozitivních způsobů chování: péče o zdraví, ochrana životního prostředí, smysluplné využívání volného času, společenské chování, důležitost rodiny, význam vzdělání, finanční gramotnost, prevence šikany, drogové závislosti, kriminality a rasismu, svět neslyšících.

František, můj táta

Neslyšící Laura má velkou touhu najít svého biologického tatínka. Vydává se na cestu, jež je plná dobrodružství a cestou za pravým poznáním věcí. Příběh je inspirován skutečnými motivy.

zobrazit

Hra o vodu

Parta nezbedných dětí se vydává na záchrannou misi, ve které hledají příčinu nedostatku vody ve škole. Zázračný profesor a hra na indiány jim pomůže získat vodu zpět.

zobrazit

Khulan a Khaliun

Pravdivý příběh mongolských dvojčat odehrávající se na cestě z Mongolska do Česka. Sepětí sester, neslyšící Khulan a slyšící Khaliun, je jedinou cestou, jak přežít v cizím prostředí.

zobrazit

Klaunovy počty

Film vypráví krátký příběh dětské party z jedné třídy, která si chce užít na kolotočích. Děti však nemají tolik peněz, a tak půjčka je nevyhnutelná. To má však své důsledky, za které musí děti zaplatit.

zobrazit

Laura a její rodina

Lauřina rodina se schází na rodinné oslavě, ale nikdo z rodiny si Laury nevšímá. Laura si najde vlastní hru, ve které fungují zásadně jen dětská pravidla.

zobrazit

Ostrov

Příchod chlapce se sluchovým implantátem do internátního prostředí spouští vlnu tiché šikany ze strany neslyšících chlapců. Změní se něco, když bude kořen zla odstraněn?

zobrazit

Podivný svět

Lu je rozmazlená holka, co hraje počítačové hry. Pavel je chlapec, který rád sbírá staré věci. Střet jejich světů vyvolává změnu v jejich chápání světa a jeho ekologie.

zobrazit

Pravidla chování

Způsoby chování dospělých a dětí v restauraci bývají odlišné. A co když do restaurace přijde neslyšící dědeček a jeho hladová vnučka? Jaká pravidla budou platit?

zobrazit

Sabininy boty

Sabina touží po nových botách, ale máma jí je nechce koupit. Jedinou možností je krádež botů její kamarádky, ale co to udělá s přátelstvím? A podaří se jí pak vše odčinit?

zobrazit

A co drogy?

Neslyšící děti z několika škol nabízejí svůj pohled na svět drog, blízké a zprostředkované zkušenosti s nimi, jaké drogy znají či neznají.

zobrazit

Čím budu?

Krátké rozhovory s neslyšícími dětmi ze čtyř škol pro sluchově postižené v Brně, Olomouci, Ostravě a Valašském Meziříčí o představě toho, čím by chtěly být.

zobrazit

Můj život

Dva sluchově postižení teenageři. Dva podobné i různé životy. Sledujeme Radku a Zbyňka během všedního dne - jak se stravují, co dělají a jak přemýšlejí.

zobrazit